FAQ

EMS – co to jest ?

EMS oznacza elektrostymulację mięśni. Podczas treningu wszystkie główne grupy mięśniowe są poddawane kontrolowanym skurczom przy użyciu nowoczesnej technologii EMS. Oznacza to, że jesteśmy w stanie wykonać najbardziej efektywny trening w zaledwie 20 minut. Naukowcy zajmujący się sportem wykorzystują EMS od lat 60. XX wieku, aby zapewnić bardzo korzystne wyniki, które mogą być trudne do osiągnięcia przy użyciu konwencjonalnych metod treningowych.

20 minut – czy to wystarczy?

Przyjdź i przekonaj się sam jak wiele możesz zyskać podczas 20 minut treningu EMS. Podczas sesji aktywujemy wszystkie partie mięśniowe, również te głębokie. Twoje mięśnie będą pracować intensywnie już od pierwszej sekundy treningu. W dniu sesji treningowej możesz spalić nawet do 1200kcal.

Do kogo skierowany jest trening EMS?

Trening EMS to idealna aktywność dla tych, którzy oczekują szybkich efektów, a nie chcą lub nie mogą poświęcić na to kilku godzin tygodniowo. Po taki trening sięgają osoby, które borykają się z nadmiarem kilogramów lub cellulitem, z bolącymi od siedzącego trybu życia lub pracy biurowej plecami, profesjonalni sportowcy, a także osoby, które chcą trenować, ale kontuzja lub rehabilitacja uniemożliwiają im podjęcie innych treningów. Regularne treningi EMS mogą być również idealną metodą, aby poprawić wydolność fizyczną i kondycję oraz zwiększyć wytrzymałość mięśniową.

Dlaczego trening EMS jest tak skuteczny?

Trening EMS jest wysoce skuteczną metodą treningową, ponieważ zewnętrzny impuls aktywuje więcej włókien mięśniowych niż angażujesz w jakichkolwiek tradycyjnych ćwiczeniach, dodatkowo wszystkie główne grupy mięśniowe pracują w tym samym czasie. Taka praca przekłada się na szybkie wzmocnienie mięśni i bardzo duże spalanie kalorii.

Jak zapisać się na trening?

Wypełnij formularz, zadzwoń lub skontaktuj się nami przez Facebooka.

Jak długo trwa pierwszy trening?

Na trening wdrożeniowy trzeba poświęcić około półtorej godziny . Dowiesz się wtedy na czym polega trening EMS, przeprowadzimy krótki wywiad , aby lepiej Cię poznać oraz dobrać dla Ciebie najlepszy i jak najbardziej efektywny trening skupiający się na tym co chcecie poprawić. Następnie otrzymasz odpowiedni strój , przeprowadzimy 5 minutowe przyzwyczajenie do impulsu i 12 minutowy trening próbny. Na koniec podsumujemy trening, a Ty będziesz mógł podzielisz się z nami wrażeniami po treningu. Każdy kolejny trening to tylko 20 minut!

Jak przygotować się do treningu?

Zarezerwuj jedynie 20 minut swojego czasu! Trening EMS nie wymaga przygotowań. Wszystkie potrzebne do treningu rzeczy jak specjalny strój, skarpetki, ręcznik i wodę dostaniesz od naszego trenera.

Czy będę trenować sam czy z kimś?

Treningi prowadzone są indywidualnie. Jest to w 100% czas przeznaczony tylko dla Ciebie . Podczas każdej dopasowanej do Twoich potrzeb i możliwości sesji treningowej będziesz pod profesjonalną opieką jednego z naszych trenerów personalnych EMS, który będzie czuwał nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń i wspierał Cię w drodze do realizacji Twojego wymarzonego celu treningowego.

Czy kontuzja uniemożliwia mi wykonanie treningu?

Trening EMS jest wykorzystywany jako metoda rehabilitacji – połączenie odpowiednio dobranych ćwiczeń oraz impulsów elektrycznych  pozwala szybko wrócić do pełnej sprawności. Dodatkowe benefity płynące z treningu to: zmniejszenie bólów mięśniowych, zapobieganie zanikom mięśniowym, polepszenie zakresu ruchu w stawach.  Dlatego trening EMS to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko wrócić do zdrowia po przebytym urazie i skrócić okres rekonwalescencji po chorobie.

Czy podczas treningów EMS mogę wykonywać inne aktywności?

Jak najbardziej! Trening EMS nie wyklucza podejmowania innych aktywności takich jak bieganie, treningi na siłowni czy inne aktywności sportowe. Jednak zaleca się, aby w dniu treningu nie wykonywać żadnych ćwiczeń obciążających organizm. Nasi trenerzy podpowiedzą Ci jak łączyć ze sobą różne aktywności fizyczne i nasz trening.

Czy to jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak! Trening EMS stanowi bezpieczną metodę treningu – podczas ćwiczeń nie używamy żadnych obciążeń w postaci ciężarów a impulsy oddziałują bezpośrednio na mięśnie nie obciążając przy tym nadmiernie stawów.

Czy to boli?

W żadnym wypadku! Większość osób przyznaje, że trening jest intensywny ale przyjemny dla ciała. Odczucie impulsu określane jest jako przyjemne mrowienie.

Nigdy wcześniej nie ćwiczyłem. Czy podołam temu treningowi?

Oczywiście! Po wcześniejszej konsultacji dobierzemy odpowiedni dla Ciebie trening jak również poziom jego intensywności.

Jak długo muszę czekać na efekty treningów?

Efekty treningów są indywidualną kwestią i zależą od wielu czynników. Pierwsze rezultaty w postaci jędrniejszego ciała powinieneś zauważyć już po ok 3-4 sesjach treningowych. Pamiętaj, że istotnym czynnikiem w osiągnięciu swoich celów są regularne treningi – zalecamy jedną do dwóch sesji w tygodniu, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

Czy ten trening pomoże mi schudnąć?

Poprzez pobudzenie mięśni za pomocą elektrostymulacji dochodzi do lepszego dotlenienia komórek w tkankach oraz pobudzenia krążenia. Dodatkowo podnoszony jest metabolizm organizmu, co powoduje intensywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej zarówno podczas treningu jak i po jego zakończeniu. To pozwala w efektywnej redukcji masy ciała oraz osiągnięciu zaskakujących rezultatów w krótkim czasie – pod warunkiem wdrożenia do swojego życia odpowiedniej diety, systematyczności i naszych zaleceń 🙂

Czy dzięki treningowi pozbędę się cellulitu?

Trening EMS skutecznie pozwala walczyć z cellulitem. Efekty ujędrnienia skóry widać już po pierwszych treningach. Elektrostymulacja prowadzi do rozbicia dużych warstw tłuszczowych na mniejsze. Ponadto powoduje lepsze ukrwienie tkanki łącznej. Jeśli do tego dodamy odpowiednie spożycie wody w ciągu dnia i właściwą dietę to efekt będzie zaskakujący!

Czy trening EMS może mieć wpływ na moje serce?

Nie, trening EMS wykorzystuje impulsy o niskiej częstotliwości, który aktywują wyłącznie mięśnie poprzecznie prążkowane szkieletowe, dlatego prąd nie dociera ani do serca ani do innych narządów.

Kto nie powinien wykonywać treningu EMS?

Trening EMS jest bezpieczny, ale nie mogą korzystać z niego osoby z rozrusznikiem serca, gdyż jego praca mogłaby zostać zakłócona przez działanie urządzenia. Przeciwwskazaniami do wykonywania treningu EMS są także choroba nowotworowa, miażdżyca w zaawansowanym stadium, epilepsja, schizofrenia, przepuklina pachwinowa i przepuklina jamy brzusznej, jak również przewlekłe stany zapalne, gruźlica, stany gorączkowe, ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe, zaburzenia krążenia krwi oraz ciąża. Osoby poniżej 16 roku życia muszą jeszcze trochę poczekać, aby korzystać z tej formy treningu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z przeciwwskazaniami do elektrostymulacji w Twoim osobistym przypadku, zawsze skonsultuj je z lekarzem.

Scroll to Top